Forum Ramai Frumoasa
BUN VENIT! Te invit sa aflii impreuna cu noi secretele frumusetii zilnice! Femeile trebuie sa ramana frumoase la orice varsta!
Propune tema ta de beauty si citeste articolele interesante pe blogul Ramai Frumoasa! O zi frumoasa ca tine!
Forum Ramai Frumoasa
BUN VENIT! Te invit sa aflii impreuna cu noi secretele frumusetii zilnice! Femeile trebuie sa ramana frumoase la orice varsta!
Propune tema ta de beauty si citeste articolele interesante pe blogul Ramai Frumoasa! O zi frumoasa ca tine!
Forum Ramai Frumoasa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Ramai Frumoasa

Aici vom invata sa fim zi de zi frumoase! Scrie si citeste postarile cu parerea fetelor despre subiecte interesante pentru tine, de la machiaj la demachiere si de la dietele vedetelor la fitness toate le dezbatem pentru o viata frumoasa! Ramanem Frumoase!
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareBLOG
Ultimele subiecte
» Machiaje si cosmetice
Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic EmptySam Iun 08, 2013 7:07 am Scris de Admin

» Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic
Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic EmptyLun Iun 03, 2013 2:20 am Scris de Admin

» Stire pentru cei/cele care vor sa isi realizeze consult derma gratuit
Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic EmptyMar Mai 28, 2013 12:25 am Scris de Admin

» Care produs hidrateaza pielea intr-adevar?
Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic EmptyDum Mai 26, 2013 10:14 am Scris de Admin

» Ce folositi pentru a elimina cuperoza?
Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic EmptySam Mai 25, 2013 12:35 am Scris de Admin

» Trucuri pentru un corp superb
Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic EmptyVin Mai 24, 2013 10:17 am Scris de Admin

» Ce spuneti de arta machiajului? Phan este artista in make up
Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic EmptyVin Mai 24, 2013 9:53 am Scris de Admin

» Cum ne indulcim sanatos?
Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic EmptyJoi Mai 23, 2013 12:31 am Scris de Admin

» Curatarea si demachierea tenului
Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic EmptyLun Mai 20, 2013 11:59 pm Scris de Admin

Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Like/Tweet/+1
Calculeaza Indicele de Masa Corporala!
Calculeaza numarul de calorii necesare organismului tau
Horoscop azi
Parerea ta e cea mai importanta!
Calcularea valorii nutriţionale pentru alimente
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Top Natural-Health Sites
Director WebJocuriXchange.roDirector Web Gratuit Românesc, Promovare Site - VaanDirector Web romanesc cu transfer de Page RankDirector WebExactSeek.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 28
Puncte : 49
Data de inscriere : 18/03/2013
Varsta : 37

Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic Empty
MesajSubiect: Diete lichide-sarace in lipide, proteine   Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic EmptyLun Iun 03, 2013 2:20 am

ClaireJo a scris:
Este dintre cele mai eficiente, dandu-i organismului tau timpul necesar sa se detoxifice, sa se hraneasca si sa isi revina.Lichide recomandate: apa purificata (nu de la robinet!), suc proaspat de fructe si/sau legume stoarse, infuzii, supe, limonada (o poti indulci doar cu miere). Poti apela cu incredere si la suplimentele alimentare efervescente (in special cele pe baza de plante). Lichide interzise: shake-uri cu proteine, cafea si ceaiurile cu cafeina, energizante, bauturi alcoolice, sucuri imbuteliate de orice fel (mai ales cele carbogazoase), orice produs care nu este pe baza de plante (oua, inghetata, budinca, lapte, supa la plic etc).Poti consuma si legume inabusite, cereale integrale si orez brun, insa va trebui sa renunti cu desavarsire la alimentele prajite, carne si branzeturi, uleiuri (cu exceptia celor care nu presupun prajire sau fructe prajite) si orice nu este de provenienta vegetala.
Claire, spune-mi daca ai incercat acest tip de dieta, si cat timp trebuie tinuta? multumesc
Sus In jos
http://ramaifrumoasa.wordpress.com/
ClaireJo
Vizitator




Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic Empty
MesajSubiect: Diete lichide-sarace in lipide, proteine   Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic EmptyMar Apr 16, 2013 11:00 pm

Este dintre cele mai eficiente, dandu-i organismului tau timpul necesar sa se detoxifice, sa se hraneasca si sa isi revina.Lichide recomandate: apa purificata (nu de la robinet!), suc proaspat de fructe si/sau legume stoarse, infuzii, supe, limonada (o poti indulci doar cu miere). Poti apela cu incredere si la suplimentele alimentare efervescente (in special cele pe baza de plante). Lichide interzise: shake-uri cu proteine, cafea si ceaiurile cu cafeina, energizante, bauturi alcoolice, sucuri imbuteliate de orice fel (mai ales cele carbogazoase), orice produs care nu este pe baza de plante (oua, inghetata, budinca, lapte, supa la plic etc).Poti consuma si legume inabusite, cereale integrale si orez brun, insa va trebui sa renunti cu desavarsire la alimentele prajite, carne si branzeturi, uleiuri (cu exceptia celor care nu presupun prajire sau fructe prajite) si orice nu este de provenienta vegetala.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 28
Puncte : 49
Data de inscriere : 18/03/2013
Varsta : 37

Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic Empty
MesajSubiect: Dr OZ    Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic EmptyMar Apr 16, 2013 10:54 pm

REGIMURI a scris:
Ce stil alimentar sa adoptam daca nu ne permitem sa ajungem la nutritionist? Cum alegem ce se potriveste cu organismal nostru?
Recomandata de Doctor Oz, aceasta dieta nu presupune un program alimentar foarte bine definit, insa rezultatele sunt garantate.
Pasul 1: Bautura magica. Ingrediente: apa, o felie de grefa, o mandarina, jumatate de castravete feliat, doua frunze de menta si gheata. Amesteca ingredientele intr-un bol. Poti stoarce fructele de zeama, pisand in timp ce amesteci. Bea cate un pahar de 150 de grame inainte de fiecare masa, in fiecare dintre cele 10 zile.
Pasul 2: Inlocuieste pastele normale cu vegetalele. De exemplu, iti poti infasura sandvisul in salata in locul painii, iar pastele le poti inlocui cu paste de dovlecei (taie dovlecei fidelute si rumeneste-i intr-o tigaie cu o lingurita de ulei timp de 3 minute). Poti servi cu sos de rosii si putina boia de ardei iute.
Pasul 3: Mancare picanta. Ai nevoie de boia de ardei iute, seminte de mustar si sofran. Amesteca doua lingurite din fiecare ingredient si foloseste condimentul astfel obtinut in aromatizarea oricarui tip de carne pe care il prepari. Condimentele picante te vor ajuta sa arzi calorii.
Pasul 4: Snakuri sanatoase. Inlocuieste chipsurile si floricelele de porumb cu floricele de conopida. Ai nevoie de 2 capatani de conopida, o lingurita de ulei, o lingurita de seminte de canepa si piper dupa gust. Taie florile de conopida si amesteca-le cu celelalte ingrediente. Coacele 15-20 de minute in cuptorul incins la 200° Celsius.
Sus In jos
http://ramaifrumoasa.wordpress.com/
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 28
Puncte : 49
Data de inscriere : 18/03/2013
Varsta : 37

Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic Empty
MesajSubiect: Reguli baza Bilic   Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic EmptyMar Apr 16, 2013 9:47 pm

Admin a scris:
Am citit cateva pasaje din Cartea dnei Bilic, e de laudat intreaga lucrare, foarte multe persoane publice din Romania si nu numai, au incercat pe propria piele sfaturile Mihaelei, ca dovada ca e foarte cautata in permanenta. Un exemplu arhicunoscut este Teo Trandafir, care a slabit si s-a mentinut la un numar de kilograme si greutate constante. Imi propun sa cumpar cartea Sanatatea are gust, pana in vara,cheers in format electronic nu am gasit-o, inca. Va pup pe toate. Hanna


5 reguli de bază
pentru ameliorarea celulitei -de M.Bilic



[img]https://ramaifrumoasa.forumgratuit.ro/Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic 5_regu10[/img]


Ultima editare efectuata de catre Admin in Mar Apr 16, 2013 10:42 pm, editata de 2 ori (Motiv : Sanatate inainte de toate)
Sus In jos
http://ramaifrumoasa.wordpress.com/
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 28
Puncte : 49
Data de inscriere : 18/03/2013
Varsta : 37

Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic Empty
MesajSubiect: Re: Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic   Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic EmptyMar Apr 16, 2013 9:34 pm

Am citit cateva pasaje din Cartea dnei Bilic, e de laudat intreaga lucrare, foarte multe persoane publice din Romania si nu numai au incercat pe propria piele sfaturile Mihaelei, ca dovada ca e foarte cautata in permanenta. Un exemplu arhicunoscut este Teo Trandafir, care a slabit si s-a mentinut la un numar de kilograme si greutate constante. Imi propun sa cumpar cartea Sanatatea are gust, pana in vara,cheers in format electronic nu am gasit-o, inca. Va pup pe toate.


Ultima editare efectuata de catre Admin in Mar Apr 16, 2013 9:48 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sanatate inainte de toate)
Sus In jos
http://ramaifrumoasa.wordpress.com/
jenya
Vizitator




Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic Empty
MesajSubiect: MAX PLANCK   Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic EmptyMar Apr 16, 2013 11:53 am

In mare parte sunt respectate cateva principia de alimentatie healthy dar sunca de PRaga este really healthy? sau e pusa in regim asa...ca sa nu fie trecerea prea mare de la aripioare de pui la regim vegan? nu stiu , a incercat cineva?
Sus In jos
REGIMURI
Vizitator




Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic Empty
MesajSubiect: Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic   Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic EmptyMar Apr 16, 2013 11:36 am

Ce stil alimentar sa adoptam daca nu ne permitem sa ajungem la nutritionist? Cum alegem alimentele care se potrivesc cu organismal si stilul nostrum propriu de viata?
Ce ati incercat pana acum?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic Empty
MesajSubiect: Re: Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic   Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic Empty

Sus In jos
 
Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ajutor pentru piele-Pro Vegan

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Ramai Frumoasa  :: Alimentatia sanatoasa-
Mergi direct la: