Forum Ramai Frumoasa
BUN VENIT! Te invit sa aflii impreuna cu noi secretele frumusetii zilnice! Femeile trebuie sa ramana frumoase la orice varsta!
Propune tema ta de beauty si citeste articolele interesante pe blogul Ramai Frumoasa! O zi frumoasa ca tine!
Forum Ramai Frumoasa
BUN VENIT! Te invit sa aflii impreuna cu noi secretele frumusetii zilnice! Femeile trebuie sa ramana frumoase la orice varsta!
Propune tema ta de beauty si citeste articolele interesante pe blogul Ramai Frumoasa! O zi frumoasa ca tine!
Forum Ramai Frumoasa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Ramai Frumoasa

Aici vom invata sa fim zi de zi frumoase! Scrie si citeste postarile cu parerea fetelor despre subiecte interesante pentru tine, de la machiaj la demachiere si de la dietele vedetelor la fitness toate le dezbatem pentru o viata frumoasa! Ramanem Frumoase!
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareBLOG
Ultimele subiecte
» Machiaje si cosmetice
Ajutor pentru piele-Pro Vegan EmptySam Iun 08, 2013 7:07 am Scris de Admin

» Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic
Ajutor pentru piele-Pro Vegan EmptyLun Iun 03, 2013 2:20 am Scris de Admin

» Stire pentru cei/cele care vor sa isi realizeze consult derma gratuit
Ajutor pentru piele-Pro Vegan EmptyMar Mai 28, 2013 12:25 am Scris de Admin

» Care produs hidrateaza pielea intr-adevar?
Ajutor pentru piele-Pro Vegan EmptyDum Mai 26, 2013 10:14 am Scris de Admin

» Ce folositi pentru a elimina cuperoza?
Ajutor pentru piele-Pro Vegan EmptySam Mai 25, 2013 12:35 am Scris de Admin

» Trucuri pentru un corp superb
Ajutor pentru piele-Pro Vegan EmptyVin Mai 24, 2013 10:17 am Scris de Admin

» Ce spuneti de arta machiajului? Phan este artista in make up
Ajutor pentru piele-Pro Vegan EmptyVin Mai 24, 2013 9:53 am Scris de Admin

» Cum ne indulcim sanatos?
Ajutor pentru piele-Pro Vegan EmptyJoi Mai 23, 2013 12:31 am Scris de Admin

» Curatarea si demachierea tenului
Ajutor pentru piele-Pro Vegan EmptyLun Mai 20, 2013 11:59 pm Scris de Admin

Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Like/Tweet/+1
Calculeaza Indicele de Masa Corporala!
Calculeaza numarul de calorii necesare organismului tau
Horoscop azi
Parerea ta e cea mai importanta!
Calcularea valorii nutriţionale pentru alimente
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Top Natural-Health Sites
Director WebJocuriXchange.roDirector Web Gratuit Românesc, Promovare Site - VaanDirector Web romanesc cu transfer de Page RankDirector WebExactSeek.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Ajutor pentru piele-Pro Vegan

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 28
Puncte : 49
Data de inscriere : 18/03/2013
Varsta : 37

Ajutor pentru piele-Pro Vegan Empty
MesajSubiect: Re: Ajutor pentru piele-Pro Vegan   Ajutor pentru piele-Pro Vegan EmptyMar Apr 16, 2013 10:50 pm

Pro Bilic- 5 REGULI DE BAZA contra ANTICELULITA
Ajutor pentru piele-Pro Vegan 5_regu10]Ajutor pentru piele-Pro Vegan 5_regu10[/url]
Sus In jos
http://ramaifrumoasa.wordpress.com/
Maria9
Vizitator




Ajutor pentru piele-Pro Vegan Empty
MesajSubiect: Ajutor pentru piele-Pro Vegan   Ajutor pentru piele-Pro Vegan EmptyLun Apr 15, 2013 12:00 am

Aspectul pielii reflecta sanatatea ta. In termeni simplii, ceea ce mancam este ceea ce suntem. Creșteți cantitatea de alimente crude și sucuri proaspete în dieta dumneavoastră, și veți vedea diferența.Cel mai mare organ al corpului, care este pielea, este destinat în primul rând să acționeze ca un înveliș de protecție pentru alte organe corporale, iar cele mai multe dintre noi in aceste zile cheltuim o sumă considerabilă de bani doar pentru a face pielea noastră să arate grozav. Ceea ce majoritatea oamenilor nu știu este că puteți obține o piele cu aspect deosebit cu mai puțini bani.
Sănătatea pielii noastre depinde foarte mult de starea de sănătate a mediului intern și al organelor. Atunci când organismul este nesănătos și are toxine, aceste condiții se manifesta pe plan extern. Acestea ar putea include piele uscată, mirosul corpului, pentru a numi doar câteva. Încălzirea alimentelor mai mult de 105 grade Celsius distruge enzimele, precum și 50% din proteine si 70-90% din vitamine și minerale. Dacă alegi o dietă cu alimente proaspete, va oferi pielii dvs. toate vitaminele esențiale , nutrienți, aminoacizi. Alimentele crude au un nivel mult mai ridicat de umiditate decât cel a alimentelor gătite sau prelucrate. Și odată ce corpul tău are vitamine și substanțe nutritive corespunzătoare de care are nevoie, va deveni sănătos.
Ajutor pentru piele-Pro Vegan Carol-alt-raw-food-claudia-schiffer-abs După cum am menționat anterior, pielea este principalul indicator al stării dumneavoastră de sănătate.
Sus In jos
 
Ajutor pentru piele-Pro Vegan
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic
» Ce folositi pentru a elimina cuperoza?
» Cum va ingrijiti tenul?
» Trucuri pentru un corp superb
» Stire pentru cei/cele care vor sa isi realizeze consult derma gratuit

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Ramai Frumoasa  :: Cosmetice naturiste vs. cosmetice de brand :: Esti frumoasa cu metode simple-
Mergi direct la: