Forum Ramai Frumoasa
BUN VENIT! Te invit sa aflii impreuna cu noi secretele frumusetii zilnice! Femeile trebuie sa ramana frumoase la orice varsta!
Propune tema ta de beauty si citeste articolele interesante pe blogul Ramai Frumoasa! O zi frumoasa ca tine!
Forum Ramai Frumoasa
BUN VENIT! Te invit sa aflii impreuna cu noi secretele frumusetii zilnice! Femeile trebuie sa ramana frumoase la orice varsta!
Propune tema ta de beauty si citeste articolele interesante pe blogul Ramai Frumoasa! O zi frumoasa ca tine!
Forum Ramai Frumoasa
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum Ramai Frumoasa

Aici vom invata sa fim zi de zi frumoase! Scrie si citeste postarile cu parerea fetelor despre subiecte interesante pentru tine, de la machiaj la demachiere si de la dietele vedetelor la fitness toate le dezbatem pentru o viata frumoasa! Ramanem Frumoase!
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareBLOG
Ultimele subiecte
» Machiaje si cosmetice
Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? EmptySam Iun 08, 2013 7:07 am Scris de Admin

» Raw, Vegan,MAX PLANCK ,Mihaela Bilic
Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? EmptyLun Iun 03, 2013 2:20 am Scris de Admin

» Stire pentru cei/cele care vor sa isi realizeze consult derma gratuit
Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? EmptyMar Mai 28, 2013 12:25 am Scris de Admin

» Care produs hidrateaza pielea intr-adevar?
Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? EmptyDum Mai 26, 2013 10:14 am Scris de Admin

» Ce folositi pentru a elimina cuperoza?
Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? EmptySam Mai 25, 2013 12:35 am Scris de Admin

» Trucuri pentru un corp superb
Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? EmptyVin Mai 24, 2013 10:17 am Scris de Admin

» Ce spuneti de arta machiajului? Phan este artista in make up
Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? EmptyVin Mai 24, 2013 9:53 am Scris de Admin

» Cum ne indulcim sanatos?
Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? EmptyJoi Mai 23, 2013 12:31 am Scris de Admin

» Curatarea si demachierea tenului
Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? EmptyLun Mai 20, 2013 11:59 pm Scris de Admin

Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Like/Tweet/+1
Calculeaza Indicele de Masa Corporala!
Calculeaza numarul de calorii necesare organismului tau
Horoscop azi
Parerea ta e cea mai importanta!
Calcularea valorii nutriţionale pentru alimente
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Top Natural-Health Sites
Director WebJocuriXchange.roDirector Web Gratuit Românesc, Promovare Site - VaanDirector Web romanesc cu transfer de Page RankDirector WebExactSeek.com
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta?

In jos 
AutorMesaj
Maria9
Vizitator




Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? Empty
MesajSubiect: Raw   Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? EmptyDum Apr 14, 2013 11:53 pm

Buna,  va ajut si eu cu cateva informatii> Pe scurt, dieta vegană crudă sau “raw food” este o dietă sau mai degrabă un stil de viață în care se consuma preponderent vegetale crude, ca atare sau în diverse amestecuri. De la apariția ei și până acum a înregistrat o evoluție spectaculoasă, la ora actuală existând numeroase cărți cu rețete extrem de complexe pentru această dieta, restaurate “raw”, o sumedenie de ustensile și mașinării de bucătărie care facilitateaza urmărea dietei vegane fără foc și o mulțime de adepți ai acestui stil de viață, printre care celebrități cum ar fi: Robin Williams, Bryan Adams, Gwyneth Paltrow, Woody Harrelson, Demi Moore și alții.
Diferența fundamentală între dieta vegană crudă și alte diete este ca în general nu este urmată numai cu scopul de a da jos un număr de kilograme ci în primul rând pentru beneficiile extraordinare pe care ea le poate aduce sănătății. Pentru cei interesați exista o mulțime de documentare în care sunt prezentați oameni cu boli grave cum sunt cancerul sau diabetul și care s-au vindecat complet cu ajutorul dietei vegane crude.
Sus In jos
csara
Vizitator




Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? Empty
MesajSubiect: Re: Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta?   Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? EmptyDum Apr 14, 2013 4:42 am

Farfuria in cazul meu arata destul de bine la micul dejun , iar seara mai mult de o supa sau o mancare usoara ca salata de legume proaspete sau congelate nu mananc. Ma mai skap si cu o ciocolata insa, rar. voi ce papati
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 28
Puncte : 49
Data de inscriere : 18/03/2013
Varsta : 37

Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? Empty
MesajSubiect: Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta?   Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? EmptyMar Mar 19, 2013 12:49 am

Bun gasit tuturor!
De cateva saptamani am tot auzit de dieta RAW, ca ar avea efecte uimitoare asupra siluetei, asupra starii de bine generala si ca orice preparat al dientei RAW ar contine toti nutrientii indispensabili pentru organism si cel mai interesant mi s-a parut ca ele nu se pregatesc termic, ci doar cu multa rabdare si ingrediente naturale. Ideea in sine pare miraculoasa, ne scuteste de mult efort si de timp petrecut in fata aragazului si mai mult decat atat, ajungem la silueta ideala rapid si fara "greutate "si ce mai pui ca iti da si stare de bine, energie si pofta de viata!!
Voi ce cunoasteti despre RAW?Ati incercat vreun preparat RAW? Ce stil alimentar adoptati? Astept commenturile voastre! Va multumesc si va Pup cu mare drag! Razz
geekMancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? Dsc02215


Ultima editare efectuata de catre Admin in Lun Mar 25, 2013 4:01 pm, editata de 10 ori (Motiv : Sanatate inainte de toate)
Sus In jos
http://ramaifrumoasa.wordpress.com/
Continut sponsorizat





Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? Empty
MesajSubiect: Re: Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta?   Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta? Empty

Sus In jos
 
Mancam sanatos sau nu prea? cum arata farfuria ta?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum ne indulcim sanatos?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Ramai Frumoasa  :: Alimentatia sanatoasa-
Mergi direct la: